1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başörtüsü için referandum çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başörtüsü için referandum çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başörtüsü için referandum çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış törenlerine katılmak üzere Malatya'ya geldi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Erdoğan, bir açılış töreninde yaptığı konuşmada başörtüsü için referandum çağrısında bulunarak "Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin" dedi.

“Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı, kabuk bağlamış başörtüsü tartışmasını yeniden açtı” diyen Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bay Kemal, senin böyle bir derdin yok. Bunun için kızlarımızın ve hanım kardeşlerimizin gönüllerini tamamen rahatlatmak için başörtüsü özgürlüğünü gel dedim anayasa güvencesi altına alalım. Bakalım gelebilecek mi? Göreceğiz. Biz şimdi hazırlıkları yaptık. Bu anayasa değişikliğini Meclis'e göndereceğiz. Maksat tüm milletimiz bunu görsün, bunu tanısın, yandaşlarını da tanısın, altılı masayı da tanısın.

“Hatta şunu da yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya'da açıklıyorum. Haydi sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin. Türkiye yüzyılı artık bu tür tartışmaların aşıldığı yeni bir devrin adı olacaktır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Burası Türkiye, Macaristan değil. Kanun teklifini destekle, ne referandumu? Kaçmazsan bu iş çözülür, erkekler kadınların giyim kuşamını konuşamaz hale gelir” yanıtını verdi.

Kaynak: BBC Türkçe

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler