1. HABERLER

  2. UKRAYNA

  3. Dışişleri Bakanlığından 'Ukrayna'da referandum' açıklaması: Endişeliyiz
Dışişleri Bakanlığından 'Ukrayna'da referandum' açıklaması: Endişeliyiz

Dışişleri Bakanlığından 'Ukrayna'da referandum' açıklaması: Endişeliyiz

Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın ele geçirdiği bölgelerde ülke topraklarına dahil olunması için referandum düzenleyeceği bilgileri gelmesi üzerine bir açıklama yayımladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rus işgali altında bulunan Donetsk, Luhansk ve Herson bölgelerinde ülkeye katılım için referandum düzenleneceği belirtiliyordu.

Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı, internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı.

Açıklama şu şekilde:

"Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki bazı bölgelerinde tek taraflı referandumlar düzenlenmesi yönündeki girişimlerden endişe duymaktayız.

Bu tür gayrı meşru oldubittiler, uluslararası toplum tarafından tanınmayacaktır. Aksine, diplomatik sürecin canlandırılması çabalarını zora sokacak ve istikrarsızlığın derinleşmesine yol açacaktır.

Bu vesileyle 2014’te Kırım’ın yasadışı ilhakından bu yana vurgulamakta olduğumuz, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü, bağımsızlığı ve egemenliğine yönelik desteğimizi yineliyor, süregiden savaşın sözkonusu hedef temelinde barışçıl müzakereler yoluyla çözümü için gereken her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğumuzu yineliyoruz."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler