1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Doğu Perinçek: Erdoğan ile aynı gemideyiz
Doğu Perinçek: Erdoğan ile aynı gemideyiz

Doğu Perinçek: Erdoğan ile aynı gemideyiz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek köşe yazısında "Türk ordusu, Türk milleti, devleti ve Erdoğan hükümetiyle aynı gemide olduklarını" dile getirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek köşe yazısında "Türk ordusu, Türk milleti, devleti ve Erdoğan hükümetiyle aynı gemide olduklarını" dile getirdi.

Perinçek, "15-16 Temmuz mevzisi ve Sakarya mevzisi" başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Atatürkçülük, tarihte mevzilenmek değildir. Atatürkçülük, günün devrimci mevzisinde olmaktır. Bugün devrimci mevzi, bağımsızlık mevzisidir, Ortaçağ ilişkilerinden bütünüyle kurtulma mevzisidir."

"Dün 10 Kasım günü yine tanık olduk. Günün devrimci mevzisinde bulunmayan Atatürkçüler var. Bunlar, 19 Mayıs’ta, 23 Nisan’da, 29 Ekim’de, 10 Kasım’da sözümona “Atatürkçü”, ama örneğin 15-16 Temmuz 2016 günü Atatürk mevzisinde değiller. Bunlar Arıburnu’nda, Sakarya’da, Dumlupınar’da sözümona “Atatürkçü”, ama Hendek Savaşında, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı’nda, Barış Pınarı’nda düşmanın yanındalar."

"1921 yılı Eylül ayında Sakarya’da emperyalistlerin üzerimize sürdüğü orduları durduramasaydık, Ankara düşmanın eline geçecekti. FETÖ Gladyosunun 15-16 Temmuz 2016 Darbesini bastırmasaydık, Ankara’da ABD güdümlü hükümet kurulacaktı."

"Peki Atatürkçü olduğunu söyleyen kimileri, 15-16 Temmuz mevzisinde bulunmaktan niçin kaçınıyorlar?

Çünkü 15-16 Temmuzda Tayyip Erdoğan ile aynı mevzidesiniz. O mevzide Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapamazsınız, karşınızda ABD emperyalizminin FETÖ Gladyosu ve PKK/HDP var."

"15-16 Temmuz 2016 gecesi, Türk Ordusunun ve Türk Milletinin FETÖ Darbesini bastırması, tarihsel önemdedir. Yalnız Türkiye’nin geleceğini değil, Batı Asya’nın geleceğini, dünyanın geleceğini etkileyen bir kahramanlıktır 15-16 Temmuz. Eğer kaybetseydik, Türkiye’nin tamamı Silivri Zindanına dönecekti. Kaybetseydik, Türkiye mevzisinin önderleri şimdi mezarda olacaktı.

15-16 Temmuz’da Gladyo darbesinin bastırılmasını savunamayanlar, bulundukları konuma bir kez daha bakmalılar. En önemlisi niçin o konuma düştüklerinin yanıtını araştırmalılar. Cephelerini emperyalist düşmana karşı değil, Tayyip Erdoğan’a karşı kurdukları için ABD emperyalizminin mevzisine düşüyorlar.

Vatan Partisi, Türk Ordusuyla, Türk Milletiyle, Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle ve Tayyip Erdoğan yönetimiyle aynı gemide olduğunu kesin ve kararlı olarak saptadığı için, 15-16 Temmuz 2016 gecesi tarihî görevini yerine getirdi.

Bugün Sakarya Savaşı cephesinde olmak, 15-16 Temmuz mevzisinde, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Soçi Mutabakatı mevzisinde olmaktır."

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler