1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan'dan Sisi ile görüşme açıklaması: Süreç için adım atılmış oldu
Erdoğan'dan Sisi ile görüşme açıklaması: Süreç için adım atılmış oldu

Erdoğan'dan Sisi ile görüşme açıklaması: Süreç için adım atılmış oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır hakkında sorulan bir soruya "Bir süreç başlayabilir demiştik. Böyle bir sürecin başlaması için burada bir adım atılmış oldu ve hayırlısıyla görüşmeleri yaptık." dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'da başlayan Dünya Kupası açılışının dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Katar'da, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi ile birlikte tokalaşırken görüntülenmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Normelleşme sürecinin başlamsı için bir adım atıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar düzeyinde başlayan süreci, üst düzey noktalara taşımak istediklerini söyledi.

Erdoğan, Cansın Helvacı tarafından sorulan "Tüm Türkiye şu an Sisi ile görüştüğünüz fotoğraf karesini konuşuyor. Gerçekten çok merak ediliyor, ne konuşuldu, bir süreç mi başladı? Daha önce bu konuya ilişkin açıklamalarınız olmuştu 'normalleşme adımları atılabilir' diye. Dünya Kupası’nın önüne geçti bu kare. Ne söylersiniz buna ilişkin?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bir süreç başlayabilir demiştik. Böyle bir sürecin başlaması için burada bir adım atılmış oldu ve hayırlısıyla görüşmeleri yaptık. Temennim odur ki, önce bakanlarımızla başlayan bir süreci, daha sonra inşallah üst düzey görüşmelerle iyi bir noktaya taşıyalım istiyoruz. Çünkü olaya ben şöyle bakıyorum, Türkiye-Mısır arası, bir liderler buluşması değildir, Türk milleti ile Mısır halkının geçmişteki birlikteliği bizim için çok önemlidir. Yeniden niye olmasın, yeniden niye başlamasın? Bunların sinyalini verdik. İnşallah fevkalade bir hal olmadıktan sonra bu adımı hayırlısıyla atarız. Bizim tabii kendilerinden tek isteğimiz; bu görüşmelerle birlikte, bize karşı Akdeniz’de tavır içinde olanlara yönelik burada biz barışı ikame edelim, onunla beraber yolumuza inşallah devam edelim."

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler