1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Ermenistan Başbakanı Paşinyan Türkiye'yi Almanya'ya şikayet etti
Ermenistan Başbakanı Paşinyan Türkiye'yi Almanya'ya şikayet etti

Ermenistan Başbakanı Paşinyan Türkiye'yi Almanya'ya şikayet etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye’nin ‘bölgedeki saldırgan politikasına’ engel olma çağrısı yaptı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ermenistan hükümetinden yapılan açıklamaya göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel telefonla Dağlık Karabağ’daki gerginliği ele aldı.

Paşinyan, “temmuzda gerginliğin tırmanmaya başlamasından beri, Türkiye’nin bölgede görülmemiş düzeyde bir aktiflik gösterdiğini” ifade etti.

Paşinyan, Merkel’e “Türkiye’nin saldırgan ve yıkıcı eylemlerinin engellenmesinin yanı sıra bölgede duruma müdahil olmasının önüne geçilmesi için her türlü çabayı göstermeleri” çağrısında bulundu.

Bölgede gerginleşen durumla ilgili derin endişelerini ifade eden Merkel, Karabağ sorununun barışçıl yolla çözümünden başka alternatif olmadığını ve AGİT Minsk Grubu çerçevesinde barış sürecine geri dönülmesi gerektiğini söyledi.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler