1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Eski MİT üyesi Mehmet Eymür: Doğu Perinçek ABD ajanıdır, Hiram Abas'ı öldürtmüştür
Eski MİT üyesi Mehmet Eymür: Doğu Perinçek ABD ajanıdır, Hiram Abas'ı öldürtmüştür

Eski MİT üyesi Mehmet Eymür: Doğu Perinçek ABD ajanıdır, Hiram Abas'ı öldürtmüştür

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür canlı yayında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e ilişkin konuşmada 'Amerikan casusu Turan Çağlar ve Sabahattin Savaşman'a Perinçek sahip çıktı. Doğu Perinçek ABD ajanıdır' diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek birbirlerini CIA ajanı olmakla suçladı. Perinçek'in kendisi hakkında dile getirdiği iddialara cevap veren Eymür, Perinçek'in yalan söylediğini ileri sürerek canlı yayın teklifinde bulundu. Tartışma sırasında zaman zaman tansiyon yükseldi.

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu "Türkiye'nin Nabzı"nda konuşan Doğu Perinçek, MİT'çi Mehmet Eymür'ü darbe dönemlerinde işkence yapmakla ve Amerika'ya çalışmakla suçladı. Bu iddialar üzerine programa telefonla katılarak cevap hakkını kullanan Eymür, Perinçek'in yalan söylediğini asıl Amerika'ya çalışanın da yine kendisi olduğunu ileri sürdü.

"Doğu Perinçek, ABD ajanıdır, Hiran Abas'ı öldürtmüştür"

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür, Türkiye'de iki tane Amerikan casusu olduğunu ve bu iki casusun Turan Çağlar ve Sabahattin Savaşman'ın olduğunu iddia etti. Bu iki casusunda Perinçek ile beraber olduğunu söyleyerek Perinçek'in ABD ajanı olduğunu iddia etti. Ayrıca Eymür, Perinçek'e "Hiram Abbas'ı öldürttünüz" sözlerini kullandı.

"Amerika'ya memurluk yaptınız"

Perinçek ise bu iddialarla ilgili "Yalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA'ye çalıştılar, Savaşman'ın itiraflarını da kitap olarak yayınladık. Sizlerin bu ülkenin başına 12 Mart, 12 Eylül çoraplarını Amerika ile gladyo ile ördüğünüzü, orada Amerika'ya memurluk yaptığınızı biz yayın organlarımızda gümbür gümbür ortaya koyduk ve vazifemizi yaptık. Biz Hirem Abbas ve Mehmet Üymür'ün CIA ve MİT'e çalıştığını, 12 Mart darbesindeki rollerini, işkencelerdeki rollerini anlattık." ifadelerini kullandı.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler