1. HABERLER

  2. LİBYA

  3. Hafter: Siyasi müzakerelere devam edilemez
Hafter: Siyasi müzakerelere devam edilemez

Hafter: Siyasi müzakerelere devam edilemez

Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter, siyasi müzakerelere devam edilemeyeceğini açıkladı.

A+A-

Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter, Trablus’a yönelik saldırıların durmayacağını dile getirerek "ülkedeki militanlar ortadan kaldırılıncaya kadar siyasi müzakerelere devam edilemeyeceğini" belirtti.

Fransız Le Journal du Dimanche gazetesine röportaj veren Hafter, altı müzakere turunun başarısız olmasının ardından, askeri güçlerini Libya’nın başkenti Trablus’a yönlendirdiğini söyledi.

Başbakan Fayiz es-Serrac’ın silahlı güçlerin kontrolü altında olması nedeniyle karar alma gücüne sahip olmadığını öne süren Hafter, “Son görüşmelerde kararları alanın o olmadığını anladım. Kesinlikle siyasi çözüm hedef olmaya devam ediyor. Ancak siyasi müzakerelere geri dönebilmek için militanlar ortadan kaldırılmalı” dedi.

Geçtiğimiz hafta, Serrac Tunus’a, Hafter ise Paris’e düzenlediği turlar sırasında yapılan ateşkes çağrılarını reddetti. Hafter, ayrıca silah bırakanlara af önerisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler