Halid Meşal: Silahımızı bırakmadan seviniyoruz

Halid Meşal: Silahımızı bırakmadan seviniyoruz

Halid Meşal, Lübnan’ın Bekaa bölgesinde düzenlenen kutlamalarında açıklama yaptı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki başkanı Halid Meşal, 'İsrail'le savaşın sona ermediğini, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nda Allah’ın zafer ve kurtuluşa giden yolun müjdelerini gösterdiğini' söyledi.  

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Lübnan’ın Bekaa bölgesinde düzenlenen Kudüs’ün Kılıcı Zaferi kutlamalarında konuşan Meşal, savaşta 'düşmanı yendiklerini' ve 'büyük bir zafer kazandıklarını' ifade etti.  

Meşal, “Silahımızı bırakmadan seviniyoruz. Topraklarımızda Siyonist işgal rejimine yer yok” dedi.  

Düşmanın sahada kazanamadığını siyaset yoluyla kazanmaya çalıştığına dikkat çeken Meşal, İsrail güçlerinin Kudüs, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’ta Filistinlilere kışkırtıcı davranışlarda bulunduğunu, ilişkilerini normalleştirme yoluyla cinayetlerini örtmeye çalıştığını belirtti.  

İsrail rejiminin her yerde İslam ümmetine komplo kurduğunu kaydeden Meşal, Amerika’nın Siyonistlerin sahadaki kayıplarını telafi etmeye çalıştığını bildirdi.  

İslam ümmetinin her ferdinin özgürlük mücadelesinde bir rolü olduğuna işaret eden Meşal, herkesin mücadeleye güçlü bir şekilde katılmasıyla özgürlüğün daha yakın olacağını söyledi.   

Meşal, İslam ümmetinin Filistin’in tamamının işgalden kurtarılması gerektiğine inandığını, 'direnişi zaferden mahrum bırakmaya çalışanlar ve ölü haldeki iki devletli çözüm müzakerelerini diriltmeye çalışanlar olduğunu' ifade etti.

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum