1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. Hamas: Aksa'nın Yahudileştirilmesine izin vermeyeceğiz
Hamas: Aksa'nın Yahudileştirilmesine izin vermeyeceğiz

Hamas: Aksa'nın Yahudileştirilmesine izin vermeyeceğiz

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkanı Halid Meşal, Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirilmesine veya paylaştırılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı Başkanı Halid Meşal İsrail ile savaşın henüz bitmediğini, devam etmekte olduğunu dile getirerek, Mescid-i Aksa'nın Yahudileştirilmesine veya paylaştırılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre Meşal, El-Aksa televizyonu tarafından yayınlanan röportajında; "Biz Kudüs ve Aksa'da varlığımızı sürdürüyoruz ve kutsal şehri savunuyor olmaktan da gurur duyuyoruz." dedi. 

"İsrail güçlerinin Filistinlileri sadece şehit etmekle yetinmediğini onların cenazelerine bile saldırdığını" söyleyen Meşal, 'Filistinlilerin Kudüs'teki varlığına son verilmeye çalışıldığına, bunun da rejimin kendi geleceği hakkında endişeli olduğunu gösterdiğini" ifade etti.

Meşal "İşgalci, Nekbe'nin yıl dönümünde bizi felakete uğratmak istedi ama o tüm insanlığın önünde felakete uğradı ve rezil oldu. Şirin Ebu Akile'nin ve Velid Eş-Şerif'in cenazelerine yönelik saldırılar onun gerçek yüzünün bütün insanlık tarafından görülmesini sağladı." diye konuştu. 

Yahudilerin yakın dönemde iki bayramlarının daha olduğunu ve bu bayramlarda yine Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemelerinin muhtemel olduğunu hatırlatan Meşal, Filistin halkının böyle bir ihtimal karşısında teyakkuz halinde olması gerektiğini dile getirdi. Meşal "Bu düşman, Aksa üzerinde egemenliğini oturtmak istiyor ama biz buna izin vermeyeceğiz." dedi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.