1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. Hamas ile Rusya arasında görüşme
Hamas ile Rusya arasında görüşme

Hamas ile Rusya arasında görüşme

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin'deki yeni gelişmeleri Rusya Dışişleri Bakanlığı ile görüştü. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin'deki yeni gelişmeleri Rusya Dışişleri Bakanlığı ile görüştü. 

Hamas'ın Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Musa Ebu Merzuk, dün (27 Ağustos Cuma) Rusya'nın başkenti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov ile bir araya geldi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, yapılan görüşmede Filistin sahasında meydana gelen yeni gelişmeler ve İsrail rejiminin sürekli Filistinlilere yönelik ihlalleri ve saldırıları değerlendirildi. 

Ebu Merzuk görüşmede 'Filistin halkının haklarına ve mümkün olan bütün yollarla işgale karşı direnme hakkı olduğuna' vurgu yaptı. İsrail hükümetinin aşırılık yanlısı politikalarıyla yeniden hem Filistin topraklarında hem de bütün bölgede gerginliğe sebep olduğunu dile getirdi. 

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov da ülkesinin Filistin halkının haklarına destek konusundaki tavrını sürdürdüğünü ifade ederek taraflarla bağlantılar konusunda yaptığı çabalardan söz etti. 

Rusya, Hamas ve İslami Cihad Hareketi'nin de dahil olduğu birtakım Filistinli gruplarla ilişki içinde bulunuyor. 

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler