1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'a yanıt
İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'a yanıt

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'a yanıt

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a yönelik açıklamalarına karşılık veren İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif “Bir İranlıyı Asla Tehdit Etme” etiketiyle paylaştığı Twitter mesajında “Saygı göstermeyi deneyin” mesajını verdi.

A+A-

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'ı tehdit eden mesajına Twitter hesabı üzerinden Büyük İskender ve Cengiz Han göndermeli cevap verdi.

Zarif, Başkan Donald Trump'ın "B Takımı" olarak adlandırdığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid tarafından yönlendirildiğini öne sürdü.

İranlı bakan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"B Takımı tarafından yönetilen Donald Trump, İskender, Cengiz ve diğer saldırganların yapamadıklarını başarmayı umuyor. Saldırganların hepsi gitti ama İranlılar bin yıldır burada. Ekonomik terörizm ve soykırım iğnelemeleri de İran'ı durdurmayacaktır."

Zarif iletisinin devamında, "Asla bir İranlıyı tehdit etme. Saygılı olmayı dene - göreceksin bu işe yarayacak." cümlesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler