1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İran'da bir kişi ABD için casusluk yaptığı suçlamasıyla idama mahkum edildi
İran'da bir kişi ABD için casusluk yaptığı suçlamasıyla idama mahkum edildi

İran'da bir kişi ABD için casusluk yaptığı suçlamasıyla idama mahkum edildi

İran Adalet Bakanlığı Sözcüsü Gulam Hüseyin İsmaili, ABD adına casusluk yapan bir kişiye idam cezası verildiğini açıkladı

Amerika'nın Sesi
A+A-

İran Adalet Bakanlığı Sözcüsü Gulam Hüseyin İsmaili, ABD adına casusluk yapan bir kişiye idam cezası verildiğini açıkladı. Benzer şekilde ABD için casusluk yaptıkları iddiasıyla yargılanan iki kişiye, 10’ar yıl hapis cezası verildi. İngiltere adına casusluk yaptığı iddiasıyla bir başka kişi de yine 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı Sözcüsü yaptığı açıklamada, “Bir kişi ABD adına casusluk yaptığı gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırıldı ancak karar şu an temyiz edildi“ dedi. İsmaili’nin açıklaması Adalet Bakanlığı haber sitesi Mizan’da yayınlandı.

İsmaili ayrıca iki kişi hakkında da temyiz mahkemesinin yerel mahkeme tarafından verilen 10’ar yıllık hapis cezalarını onadığını, bu kişiler hakkında da ABD adına casusluk yapma iddiası bulunduğunu söyledi.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler