1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kılıçdaroğlu'ndan zafer konuşması
Kılıçdaroğlu'ndan zafer konuşması

Kılıçdaroğlu'ndan zafer konuşması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da CHP Genel Merkezi önünde konuşma yaptı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da CHP Genel Merkezi önünde zafer konuşması yaptı. Partisinin İstanbul ve Ankara'da büyükşehir belediye başkanlığını kazanan adayları Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş ile birlikte kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bir yola çıktık ve bir mücadele verdik. Kavgasız, gerilimsiz bir mücadele verdik. Bizim mücadelemiz bir demokrasi mücadelesiydi. Belediye başkan adaylarımız birleştirici bir dille tüm kesimleri kucakladı. Ekrem İmamoğlu ‘Seçilirsem 16 milyon kişinin oyunu almış gibi yöneteceğim’ dedi. Ankara’da Mansur Yavaş ‘6 milyonun oyunu almış gibi’ yönetmeye söz verdi. Göreceksiniz her evde huzur olacak. Hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek. Verdiğimiz bütün sözleri tutacağız ve bu güveni tüm Türkiye’ye taşıyacağız."

"Hepinizin yol arkadaşlığına talibim"

Kılıçdaroğlu'dan önce konuşan Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener'i de ziyaret edeceğini ifade ederek şöyle konuştu:

"Mansur Yavaş’ı tebrik etmeye geldim. Sonra sayın Meral Akşener’i ziyaret edeceğim. Beni hiç yalnız bırakmayan her zaman istişareyi ve desteğini esirgemeyen bence bu başarıda en büyük payın sahibi olan sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Hepinizin yol arkadaşlığına talibim."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler