1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Binali Yıldırım: İmamoğlu bizden fazla oy almış gözüküyor
Binali Yıldırım: İmamoğlu bizden fazla oy almış gözüküyor

Binali Yıldırım: İmamoğlu bizden fazla oy almış gözüküyor

AK Parti'nin İBB adayı Binali Yıldırım, yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti'nin İBB adayı Binali Yıldırım, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yıldırım "İstanbul için sayım devam ediyor, rakip aday Ekrem İmamoğlu bizden fazla oy almış gözüküyor" dedi.

"Şimdi ne olacak?" diye soran Yıldırım "YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak. Biz tebrik etmesini biliriz, ancak sürecin devam ettiğini söylemekte fayda var" ifadesini kullandı.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"İstanbullu söyleyeceğini söylemiştir. Oy veren, vermeyen İstanbullu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İstanbul halkının takdiridir. Oyu veren İstanbullulardır. Onların takdiri başımızın gözümüzün üstündedir."

"Tebrik etmesini biliriz ama süreç sürüyor. Kuşkusuz Yüksek Seçim Kurulu mazbatayı kime verirse başkan o olacak."

"Rakip aday İmamoğlu 25 bin fazla oy almış görünüyor. Aradaki farkın 10 katından fazla iptal var. 31 bin 136 sandık var. Her sandıktan bir tane oy yanlış yazılmış olsa bu 31 bin 136 eder ki bu da aradaki farktan daha fazladır."

Yıldırım, dün akşam henüz oylar sayılmaya devam ederken 'İstanbul'da seçimi kazandık' açıklaması yapmıştı.

"Geçersiz oylar sonucu değiştirecek"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, "sonucu etkileyecek usülsüzlükler" tespit ettiklerini söyledi, "Geçersiz oyların sonucu değiştireceği aşikar" dedi.

"İstanbul’da sonucu etkileyecek usulsüzlükler fazlasıyla mevcut. Bunu ispat etmeye fazlasıyla hazırız. Partimizin bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığını tespit ettik."

"YSK’nın kesin sonuçlarını olgunlukla beklemeye devam ediyoruz. Biz başkaları gibi her seçim sonuçlarında mızmızlanan, hazımsızlıkla sağa sola saldıran taraf olmadık. Şeffaf bir sonucun peşine düşmemize farklı anlamlar yüklemesinler. Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da sonuç, AK Parti ve sayın Binali Yıldırım’dır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler