Koronavirüsün ilk çıktığı yer olan Vuhan'da kurulan hastaneler kapatılıyor

Koronavirüsün ilk çıktığı yer olan Vuhan'da kurulan hastaneler kapatılıyor

Koronavirüsün ilk çıktığı yer olan Vuhan kentinde kurulan hastanelerin kapatılacağı açıklandı.

Ölümcül koronavirüs sebebiyle salgının ilk çıktığı yer olan Vuhan şehrinde geçici olarak kurulan tüm hastanelerin kapatılacağı açıklandı.

Ülkenin en kalabalık şehri olan Şangay'da yayın yapan devlet destekli The Paper internet sitesi, yaklaşık 2 ay boyunca sıkı karantina kurallarıyla yönetilen şehirde vaka sayılarının azaldığını ve enfekte olan hastaların tutulduğu prefabrik hastanelerin kapatılmaya başlandığını yazdı. Söz konusu geçici hastanelerde kalan birçok hastanın taburcu olduğu ve evlerinde müşahede altında kalacağı belirtildi.

Çinli yetkililer, yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı geliştirme çalışmalarının nisan ayında klinik test aşamasına geçileceğini duyurmuştu.

Çin'in yanı sıra ABD, İngiltere ve İtalya'da da Covid-19'a karşı aşı çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Donald Trump, Amerikalı ilaç firmalarından aşı çalışmalarını hızlandırmalarını istemişti.

Covid-19 vakaların yüzde 80'i evde iyileşecek düzeyde hafif semptomlar gösteriyor. Ancak koronavirüs özellikle yaşlılarda hayati riske yol açıyor. Virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin çoğunun 60 yaş üzeri olduğu görüldü.

6 Mart 2020 itibariyle açıklanan resmi verilere göre virüse yakalanan 80 yaş üzeri hastaların yüzde 14.8'i hayatını kaybetti. Bu rakam, 70-79 arasında yüzde 8'e, 60-69 arasında ise yüzde 3.6'ya düşüyor. 50-59 yaş aralığındaki hastalardan ölenlerin oranı yüzde 1.3, 40-49 aralığında yüzde 0.4, 30-39, 20-29 ve 10-19 gruplarında da yüzde 0.2 oranı karşımıza çıkıyor.

Virüsten dolayı hayatını kaybeden 0-9 yaş arasında hasta bulunmuyor.

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.