1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un: Dünya yeni stratejik silahımızla tanışacak
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un: Dünya yeni stratejik silahımızla tanışacak

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un: Dünya yeni stratejik silahımızla tanışacak

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD'nin yaptırımlar konusunda geri adım atmaması üzerine ülkesinin nükleer programa geri döneceğini ve dünyaya 'yeni bir stratejik silahı' kısa zamanda tanıtacağını duyurdu.

A+A-

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, çarşamba günü İşçi Partisi’nin merkez yönetme kurulu toplantısında yaptığı konuşmada ABD ile müzakerelerden öngörülen sürede sonuç alınamadığını söyleyerek ülkesinin nükleer silah geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Kuzey Kore Devlet haber ajansı KCNA'ya göre, nükleer silahlardan arınma müzakerelerinin yeniden başlaması için Washington'a yıl sonuna kadar verilen süre dolması üzere Kim Jong-un "Çok yakında yeni bir stratejik silah tanıtacağız" açıklamasında bulundu.

Kim Jong Un, “ABD askeri tatbikat yapmayı sürdürürken, nükleer ve kıtalararası balistik füze denemesinin askıya alınmasını öngören moratoryumun (ICBM) Kuzey Kore için artık bağlayıcı olması için bir sebebin olmadığını" ifade etti ancak yeni silah çalışmalarının kapsam ve derinliğinin ABD'nin atacağı adımlarla orantılı olacağını söyledi.

Kim Jong-un, ABD'nin ülkesine yaptırım ve baskı uygulamaya devam etmesi halinde "yeni bir yol” izleyeceğini söylemiş ve yeni yıl konuşmasında önemli politika değişiklikleri olacağını duyurmuştu.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler