1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. "Maduro Rusya ile savunma anlaşması imzaladı"
"Maduro Rusya ile savunma anlaşması imzaladı"

"Maduro Rusya ile savunma anlaşması imzaladı"

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela lideri Nicolas Maduro’nun geçen mayısta Rusya ile 209 milyon dolarlık savunma kontratı imzaladığını ileri sürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun geçen mayıs ayında Rusya’nın sürekli yardımını ‘satın almak’ için bu ülke ile 209 milyon dolarlık savunma kontratı imzaladığı iddiasını ortaya attı.

Bolton “Maduro Venezuela’nın kaynaklarını son derece irrasyonel yönetti. Mayıs ayında yüz binlerce Venezuelalı açlık çekerken Maduro, Rusya’nın sürekli savunma desteğini satın almaya yönelik kontrat için bu ülkeyle 209 milyon dolarlık ödeme yaptı” ifadelerini kullanırken kontratla ilgili herhangi bir detay açıklamadı.

​Rusya'nın Venezuela Büyükelçisi'nden tepki

Rusya’nın Venezuela Büyükelçisi Vladimir Zayemskiy, Bolton’un Venezuela'nın Rusya ile savunma kontratı yaptığı yönündeki açıklamayı Venezuela'yı tehdit olarak göstermeye yönelik bir uydurma olarak nitelendirdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Zayemskiy, “Bu, Venezuela'nın tehdit oluşturduğu, bunun suçlusunun da doğal olarak Rusya’nın olduğu yönündeki algının devam ettirilmesi için Bolton’un ihtiyaç duyduğu bir başka uydurma. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu yakınlarda bizim imzaladığımız herhangi bir yeni kontrat olmadığını son derece net bir şekilde açıklamıştı” ifadelerini kullandı.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler