1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Venezuela'da bir darbe girişimi daha
Venezuela'da bir darbe girişimi daha

Venezuela'da bir darbe girişimi daha

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ülkede bir darbeyi daha önlediklerini açıkladı.

A+A-

Ekonomik ve siyasi krizlerle boğuşan Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefet tarafından başlatılan bir darbe girişimini durdurduklarını açıkladı. Maduro, darbecilerin kendisi ve başka üst düzey yöneticilere suikast düzenlemeyi de planladığını söyledi.

Televizyon aracılığıyla halka seslenen Maduro, "Venezuela halkı ve Venezuela demokrasisine karşı bir grup faşist terörist tarafından planlanan darbe girişimini ortaya çıkardık, bozduk ve sorumluları yakaladık." şeklinde konuştu.

Maduro ellerinde somut kanıtların bulunduğunu belirtti. Açıklanan plana göre darbeciler Venezula'nın istihbarat teşkilatı SEBIN'e baskın düzenleyerek tutuklu eski Savunma Bakanı General Raul Baduel'i de serbest bırakmayı hedefliyordu.

Karakas, muhalif lider Guaido'nun yanı sıra Şili, Kolombiya ve Amerika Birleşik Devletleri'ni de darbe girişimine destek vermekle suçladı. Guaido ise suçlamaları reddetti.

Ülkede daha önce de darbe girişimi yaşanmış ancak sonuç vermemişti. Muhaliflerse, yakalananların yalan ifadeleri imzalamaya zorlandıklarını, Maduro'nun destek kazanmak için darbe girişimi iddiaları ortaya attığını söylüyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler