1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mardin'de HDP'li Kızıltepe Belediyesi'ne kayyum atandı
Mardin'de HDP'li Kızıltepe Belediyesi'ne kayyum atandı

Mardin'de HDP'li Kızıltepe Belediyesi'ne kayyum atandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde HDP'li Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın yerine Kaymakam Hüseyin Çam kayyum olarak atandı.

A+A-

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde HDP'li belediyeye kayyum atandı. Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın görevinden uzaklaştırıldığı, yerine Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ın "belediye başkan vekili" olarak görevlendirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılamasının devam ettiğine yer verdi. Yılmaz hakkında devam eden adli işlem süreçleri nedeniyle " geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldığı" ifade edildi.

Yılmaz yerine "belediye başkan vekili" olarak Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ın valilik tarafından görevlendirildiği açıklandı.

En son geçtiğimiz cumartesi günü Van'ın Saray ilçesinde de HDP'li belediyeye kayyum atanmıştı. Van'ın Saray ilçesinde terör soruşturmasında gözaltına alınan ve görevinden uzaklaştırılan HDP’li Belediye Başkanı Caziye Duman’ın yerine Kaymakam Mehmet Halis Aydın, "belediye başkan vekili" olarak görevlendirilmişti.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler