1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Van'da HDP'li Saray Belediyesi'ne kayyum atandı
Van'da HDP'li Saray Belediyesi'ne kayyum atandı

Van'da HDP'li Saray Belediyesi'ne kayyum atandı

HDP'li Saray İlçe Belediye Başkanı Caziye Duman'ın yerine Kaymakam Mehmet Halis Aydın kayyum olarak atandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Van'ın Saray ilçesinde terör soruşturmasında gözaltına alınan HDP'li Belediye Başkanı Caziye Duman'ın yerine kayyum atandı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, Saray Belediye Başkanı Duman'ın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasının devam ettiği belirtildi.

Duman'ın Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Saray Belediye Başkanı Caziye Duman, hakkında devam eden adli işlem süreçleri ve Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2018/23839 sayılı soruşturma dosyası kapsamında gözaltına alınmış olması göz önünde bulundurularak Anayasa'nın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47'nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 1 Kasım 2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldı. Belediye Kanunu'nun 45'inci maddesi uyarınca, yine Belediye Kanunu'nun 46'ncı maddesi kapsamında Saray Kaymakamı Mehmet Halis Aydın 'Saray Belediye Başkan Vekili' olarak görevlendirildi."

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler