"Müslümanları boğazlayın, camilerini yıkın"

"Müslümanları boğazlayın, camilerini yıkın"

Hindistan'da iktidardaki radikal Hindu partisi BJP'nin sözücüsü Hinduları Müslümanların boğazlarını kesmeleri, onları sürmeleri ve camileri yıkmaları çağrısında bulundu.

Hindistan'da radikal Hinduların Müslümanlar aleyhine kışkırtma ve saldırılarının sürdüğü ifade ediliyor.

Hindistan'da iktidarda olan radikal Hindu parti BJP'nin sözcülerinden Suraj Pal Amu, "Müslümanların boğazlarının kesilmesi, yerlerinden sürülmesi ve camilerin yıkılması çağrısı yaptı."

Hindistan'da son dönemde Hindu ve Sih kadınların kendi iradeleriyle Müslüman olma sayılarında artış dikkat çekiyordu.

Müslüman olan bu kadınlar yetişkin olmalarına ve kendi hür iradeleriyle Müslüman olduklarını açıklamalarına rağmen Hindu ve Sihler ülkedeki Müslümanların Hindu ve Sihleri zorla Müslüman yaptıklarını iddia ediyorlar.

"Müslümanların boğazlarını kesin, camilerini yıkın"

Hindistan'ın Haryana şehrinin Patudi kasabasında BJP tarafından "Hindu kadınların Müslümanlaştırılmasına hayır" ismiyle bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda konuşan BJP sözcülerinden Suraj Pal Amu ülkedeki Müslümanların boğazının kesilmesi, Pakistan'a sürülmeleri ve camilerin yıkılması çağrısında bulundu.

Hindistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar artıyor

Bu gibi çağrıların da etkisiyle son dönemlerde Hindistan'da Müslümanlara yönelik saldırıların, cinayetlerin, camilerin tahrip edilmesinin artması dikkat çekiyor.

Hindu makamlar bu saldırı ve cinayetlerin ardından saldırganları ve bu örnekteki gibi halkı kışkırtan kişileri yargılamıyor.

Hindistan'daki Müslüman nüfusu

2021 yılı sonunda nüfusu 1,4 milyara ulaşması beklenen Hindistan genelinde resmi rakamlara göre 223 milyon Müslüman bulunuyor.

Hindistan yönetimi Müslüman nüfusu az göstermeye çalışmakla suçlanıyor ve gerçekte Hindistan'da 300 milyondan fazla Müslüman yaşadığı tahmin ediliyor.

Bu rakamla Hindistan dünyanın en çok Müslüman nüfusa sahip ülkesi oluyor.

Müslümanların nüfus artış hızının yüksekliğine bağlı olarak her sene Hindistan nüfusunda Müslümanların oranı artıyor.

Son yıllarda Hindistan'da diğer dinlerden olanların İslam'a geçişinin artması da dikkat çeken bir diğer detay.

Kaynak: Mepa News

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.