Netanyahu: Çok sayıda Arap ve Müslüman ülkeyle 'gizli görüşmemiz' var

Netanyahu: Çok sayıda Arap ve Müslüman ülkeyle 'gizli görüşmemiz' var

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin ilişkileri geliştirmek için başka bazı Arap ülkeleriyle de gizli görüşmeler yürüttüğünü söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin ara buluculuğunda Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan normalleşme anlaşmasına ilaveten ülkesinin ilişkileri geliştirmek için başka bazı Arap ülkeleriyle de gizli görüşmeler yürüttüğünü söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek ilk ticari uçuş öncesi açıklama yapan Netanyahu, "İsrail'in ilişkileri normalleştirmek için kamuya yansımayan ancak Arap ve Müslüman liderlerle yaptığı çok sayıda görüşme var." ifadesini kullandı

Bu ülkelerin hangileri olduğuyla ilgili detay vermeyen Netanyahu, "Bugünün atılımları yarının standartları olacak ve diğer ülkelerin İsrail'le ilişkilerini normalleştirmelerinin yolunu açacak." şeklinde konuştu.

Konuşmasında Filistin yönetimine eleştiriler yönelten Netanyahu, "Filistinlileri beklemek zorunda kalsaydık, sonsuza kadar beklerdik." dedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, geçen aylarda Sudan, Çad ve Umman liderleriyle görüşmeler gerçekleştirmişti.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brian ve Kushner'le görüştükten sonra bir açıklama yapan Netanyahu, basına yansıyan daha önceki görüşmelerine atıfla "Bunlar bilinen görüşmeler. Ancak İsrail devletiyle ilişkilerini geliştirmek için Arap ve Müslüman liderlerle ara bulucu olmadan yapılan çok sayıda toplantı var." ifadesini kullandı

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.