1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Pakistan'dan Hindistan'a Keşmir çıkışı: 'Karşılık veririz'
Pakistan'dan Hindistan'a Keşmir çıkışı: 'Karşılık veririz'

Pakistan'dan Hindistan'a Keşmir çıkışı: 'Karşılık veririz'

Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilim son günlerde yükselmeye devam ederken, Pakistan Hindistan'dan gelecek bir saldırıya tam güçle karşılık vereceklerini açıkladı.

A+A-

İki nükleer güç Pakistan ile Hindistan arasında yıllardır süren Keşmir ihtilafında gerginlik tırmanıyor. Pakistan, Hindistan’tan gelecek bir saldırıya tam güçle karşılık vereceği uyarısında bulundu.

Keşmir’in Hindistan kontrolündeki bölgede geçtiğimiz hafta Pakistan merkezli bir grubun sorumluluğunu üstlendiği araçla gerçekleşen intihar saldırısında 40 Hindistan askeri hayatını kaybetmişti. Hindistan’ın üst düzey yetkilileri saldırıdan Pakistan istihbarat servisini (ISI) sorumlu tutmuştu.

Pakistan Ordusu’nda Tümgeneral Asıf Gafur “Bizim savaş başlatmak gibi bir niyetimiz yok ama bir tehdide karşı sizi şaşırtacak şekilde tüm güçle karşılık vereceğiz.” dedi. Tümgeneral Gafur’un açıklaması Başbakan İmran Khan’ın Hindistan’a saldırının sorumlularını bulmak için ellerindeki tüm delilleri paylaşma çağrısının ardından geldi. Gafur da “Keşmir bölgesel bir sorun. Haydi bu sorunu konuşalım, bunu çözelim.” diye ekledi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ise, 14 Şubat'ta düzenlenen saldırıyı, Keşmir'de ve Hindistan'ın farklı bölgelerinde yaşayan Müslümanlara yönelik tehdit ve şiddet eylemlerine gerekçe olarak kullanmasından endişe duyduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler