1. HABERLER

  2. UKRAYNA

  3. Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Silah altına alınan 87 bin kişi 'özel harekat bölgesine' gönderildi
Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Silah altına alınan 87 bin kişi 'özel harekat bölgesine' gönderildi

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Silah altına alınan 87 bin kişi 'özel harekat bölgesine' gönderildi

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, kısmi seferberlik kapsamında silah altına alınan 87 bin kişinin özel askeri harekatın görevlerinin yerine getirildiği silahlı faaliyet bölgelerine gönderildiğini ifade etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya Savunma Bakanlığı yönetimiyle yaptığı toplantıda konuşan Şoygu, "87 bin kişi, ek eğitim ve askeri koordinasyon faaliyetlerinden sonra silahlı faaliyet bölgelerine gönderildi. Kısmi seferberliğe katılanlarla çalışmaları özel askeri harekat bölgesinde muharebe deneyimi kazanan yaklaşık 3 bin eğitmen yürüttü. Oluşturulan birliklerin poligonlardaki askeri koordinasyon çalışmaları sona eriyor. Ana çabalar, sahra eğitimine, haberleşme, navigasyon ve keşif araçlarını kullanma beccerilerine yoğunlaştırıldı" dedi.

Sputnik'in haberine göre Şoygu, zorunlu askerlik görevi için birliklerine teslim olan askerlerin özel harekat bölgesine gönderilmeyeceğini bir kez daha vurguladı.

'Ordumuz, Ukrayna'nın askeri potansiyelini etkili biçimde azaltıyor'

Rusya Savunma Bakanı, ordunun düşmana ait kritik altyapıyı imha ederek Ukrayna'nın askeri potansiyelini etkili biçimde azalttığını belirtti.

Şoygu, "Yüksek hassasiyetli silahlarla yapılan atışlarla askeri altyapı tesislerinin yanı sıra Ukrayna'nın askeri potansiyelinin azaltılmasına etki eden tesisleri etkili biçimde imha etmeyi sürdürüyoruz. Bununla birlikte Ukrayna vatandaşlarının hayatını kaybetmelerinin önlenmesi için kapsamlı önlemler alınıyor" ifadelerini kullandı.

Rusya, Ukrayna işgalinin başladığı günden bu yana bu ülke toprakları içerisinde askeri faaliyetlerin yürütüldüğü alanları "özel askeri harekat bölgesi" olarak da isimlendiriyor.

whtspp.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler