1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Suriyeli muhaliflerden İdlib'de Esed rejimine sürpriz saldırı: 20 ölü
Suriyeli muhaliflerden İdlib'de Esed rejimine sürpriz saldırı: 20 ölü

Suriyeli muhaliflerden İdlib'de Esed rejimine sürpriz saldırı: 20 ölü

Suriyeli muhalif gruplardan Tahrir el Şam Heyeti (HTŞ) bugün sabah saatlerinde İdlib güneyinde Esed rejimi güçlerine saldırı düzenledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriyeli muhalif gruplardan Tahrir el Şam Heyeti (HTŞ) sabah saatlerinde İdlib güneyinde Esed rejimi mevzilerine saldırı düzenledi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, HTŞ'ye bağlı özel askeri birliklerden "Ebubekir Ordusu", İdlib'in güneydoğu kırsalında bulunan Um Tine beldesi yakınlarındaki Ketibet el Mehcure'de Esed rejimi güçlerini hedef aldı.

Saldırıda hedef alınan bölge tamamen ele geçirilirken, Rusya destekli Esed rejimi güçlerinden en az 20 kişi öldü.

Muhaliflerin söz konusu saldırıyı, Rusya ve Esed rejiminin İdlib'de sivil alanlara yönelik saldırılarına karşılık olarak düzenlediği ifade edildi.

Muhalifler 30 Kasım günü akşam saatlerinde bölgede Rusya ve İran destekli Esed rejimine operasyon başlatmış, başlatılan operasyona "Gevşemeyin" adı verilmişti.

Operasyon, İdlib'de faaliyet gösteren muhalif yapılanmaların teşkil ettiği "Feth el Mubin" operasyon odası tarafından da duyurulmuştu.

Operasyonda Tahrir el Şam Heyeti, Ensar el Tevhid, Hurras ed Din, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu gibi gruplar katılıyordu.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler