Suudi Arabistan sokağa çıkma yasağını ülke genelinde uygulayacak

Suudi Arabistan sokağa çıkma yasağını ülke genelinde uygulayacak

Suudi Arabistan'da sokağa çıkma yasağının yeni bir emre kadar ülke geneline yayılması kararlaştırıldı.

Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında geçen hafta bazı illere getirilen sokağa çıkma yasağının yeni bir emre kadar ülke geneline yayılması kararlaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, bu karara gerekçe olarak son günlerde virüs taşıyan hasta sayısındaki artışı gösterdi.

Geçen hafta, salgınla mücadele kapsamında Riyad, Tebuk, Ed-Demmam, Ez-Zahran, El-Hefuf, Cidde, Taif, El-Katif ve El-Hubar illerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Söz konusu kentlerde, sağlık kurumları, eczaneler ve temel gıda ürünleri satılan dükkanlar dışında tüm ticari faaliyet ve hareketin yasaklanırken, bu kentlerde yaşayanların evden çıkışlarına zaruri ihtiyaçlarını temin için kısıtlı bir alanda izin verilmişti.

Suudi Arabistan, son olarak salgının devam etmesi durumunda, ramazanda teravih namazlarının askıya alınmasının muhtemel olduğunu duyurmuştu. Riyad, koronavirüs salgınından korunma kapsamında 18 Mart'ta ülkede cemaatle namaz kılınmasını askıya almıştı

Nüfusu 30 milyonu bulan Suudi Arabistan’da şu ana kadar 4 binin üzerinde virüs taşıyan hasta tespit edilirken, 52 kişi hayatını kaybetti.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.