1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TBMM Başkanı Şentop: Erdoğan'ın aday olmasında herhangi bir engel yok
TBMM Başkanı Şentop: Erdoğan'ın aday olmasında herhangi bir engel yok

TBMM Başkanı Şentop: Erdoğan'ın aday olmasında herhangi bir engel yok

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olmasının önünde herhangi bir engelin bulunmadığını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olmasının önünde herhangi bir engel olmadığını söyledi.

A Haber yayınına konuk olan Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerin tekrar edilmesine yönelik çağrısına ise, "Yerel seçimlerin yenilenmesiyle ilgili bir hüküm yok" dedi.

CHP lideri, Erdoğan’a hitaben, “Anayasayı değiştirelim. Yüreği varsa açıkça meydan okuyorum. İstanbuldaki belediye başkanlıklarında yeniden seçime gidelim. Hemen seçimleri yapalım. Aynı şeyi Yalova için de yapalım" demişti.

Şentop, muhalefetin erken seçim çağrılarına yönelik ise, "Siyaseten erken seçimden bahsetmek mümkün değil" diye cevap verdi.

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler