1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump'tan ticaret savaşını uzatma sinyali: Ek vergiler uzun süre kalabilir
Trump'tan ticaret savaşını uzatma sinyali: Ek vergiler uzun süre kalabilir

Trump'tan ticaret savaşını uzatma sinyali: Ek vergiler uzun süre kalabilir

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'in olası bir ticaret anlaşmasına bağlı kalacağına emin olana kadar ek gümrük vergilerinin uygulanmaya devam edeceğini söyledi.

Sputnik
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada, Çin'in olası bir ticaret anlaşmasına bağlı kalacağından emin olana dek gümrük vergilerinin kalacağını söyledi.

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı yaklaşık 8 aydır sürerken, ABD Başkanı Trump konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Beyaz Saray'daki konuşmasında Trump, Çin'e yönelik gümrük vergilerinin 'önemli bir süre için kalabileceğini' söyleyerek, bunların yeni bir ticaret anlaşmasıyla yakında kalkacağını umduğunu dile getirdi.

Üst düzey müzakerecilerin ticaret savaşını sonlandıracak bir anlaşma için önümüzdeki hafta Çin'de olması bekleniyor.

AFP'nin aktardığına göre yetkililer, uzun bir süredir devam eden ticaret savaşının çözülmesine yönelik müzakerelerin son aşamasında olduklarını dile getirdi.

Washington ve Pekin arasındaki beklenen anlaşma son şeklini alırken ABD'li yetkililer, Çin'in sanayi politikasında köklü değişikler talep ediyor.

Görüşmelerin rayında gittiğine dair açıklamalar iyimserliği artırırken ABD Başkanı, "Eğer bir anlaşma yapacaksak Çin'in bu anlaşmaya sadık kalacağından emin olmalıyız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler