1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. ''Türkiye, Rusya'nın İdlib teklifini reddetti''
''Türkiye, Rusya'nın İdlib teklifini reddetti''

''Türkiye, Rusya'nın İdlib teklifini reddetti''

Sputnik'in aktardığına göre Rus tarafı, Türkiye'ye Suriye'nin İdlib vilayetindeki gözlem noktalarının sayısını azaltma teklifi sundu ancak Ankara bunu reddetti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Sputnik'in aktardığına göre Rus tarafı, Türkiye'ye Suriye'nin İdlib vilayetindeki gözlem noktalarının sayısını azaltma teklifi sundu ancak Ankara bunu reddetti.

Sputnik'in kendi kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, "Dün, Türk Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan görüşmede, Suriye'nin İdlib kentindeki Türk Silahlı Kuvvetleri gözlem noktalarının sayısının azaltılması önerisi sunuldu, ancak bu konuda bir anlaşmaya varılamadı"

Haberde "Türk tarafının gözlem noktalarından çekilmeyi reddetmesi ve bu konuda ısrar etmesi üzerine İdlib'de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli sayısının azaltılmasına ve bölgeden ağır silahların çekilmesine karar verildi." ifadeleri yer aldı.

"Türk ve Rus askeri heyetlerinin toplantısı sırasında, Türk kuvvetlerinin sayısının azaltılmasına ve bölgeden ağır askeri teçhizatın çekilmesine yönelik bir maddenin görüşüleceğine" işaret edildi.

Türkiye Savunma Bakanlığı, bugün Ankara'da Türk ve Rus askeri heyetinin, Suriye'nin İdlib vilayetindeki durumu görüşmek üzere bir araya geleceğini duyurmuştu.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler