1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türkiye'den Bağdat hükümetine PKK uyarısı
Türkiye'den Bağdat hükümetine PKK uyarısı

Türkiye'den Bağdat hükümetine PKK uyarısı

Dışişleri Bakanlığı PKK varlığına ilişkin Bağdat hükümetini uyardı.

Amerika'nın Sesi
A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Irak’taki PKK varlığına ilişkin bir açıklama yayınladı ve Bağdat hükümetini uyardı.

Açıklamada, PKK'nın varlığının aynı zamanda Irak’ın bütünlüğü ve egemenliğine de tehdit oluşturduğu ifade edilirken Türkiye’nin, sınır güvenliği açısından gereken adımları atmakta kararlı olduğu vurgulandı.

Bakanlık açıklamasında, “Yıllardır Irak’ta yuvalandığı bölgelerden ülkemize yönelik saldırılarda bulunan PKK terör örgütü, Irak’ın egemenliği, toprak bütünlüğü, güvenliği ve istikrarına da meydan okumaktadır. Ülkesinde bulunan PKK unsurlarına karşı gerekli önlemleri almak öncelikle Irak’ın sorumluluğundadır. Bu hususta ülkemiz Irak ile işbirliğine hazırdır. Ancak Irak’taki PKK varlığına göz yumulmaya devam edilmesi halinde ülkemiz sınırlarının güvenliği için nerede olursa olsun gerekli göreceği tedbirleri şimdiye kadar olduğu gibi almakta kararlıdır. Irak’ı bu doğrultuda gerekli adımları atmaya, bu durumu fırsat bilip ülkemize yönelik mesnetsiz iddialarda bulunan diğer bazı ülke ve bölgesel örgütleri de teröristleri cesaretlendiren ve terörle mücadelede çifte standart içeren yaklaşımlarına son vererek, ilkeli bir tutum takınmaya davet ediyoruz” denildi.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler