1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. UNRWA'dan İsrail'e 'ofisleri kapatma' uyarısı
UNRWA'dan İsrail'e 'ofisleri kapatma' uyarısı

UNRWA'dan İsrail'e 'ofisleri kapatma' uyarısı

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) İsrail'i, Doğu Kudüs'te bulunan merkezlerin kapatılması konusunda uyardı.

AA
A+A-

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Sözcüsü Christopher Gunness, Ürdün resmi ajansı Petra'ya yaptığı açıklamada, İsrailli yetkililerin Doğu Kudüs'teki UNRWA ofislerinin kapatılabileceğine yönelik açıklamalarını "tehlikeli ve sorumsuz" olarak nitelendirdi.

Gunness, "UNRWA; Birleşmiş Milletler (BM) sözleşmesi, halen yürürlükte olan ikili ve çok taraflı anlaşmalar ile BM Genel Kurulu kararları çerçevesinde faaliyet gösteriyor" dedi.

UNRWA'nın Doğu Kudüs dahil işgal altındaki topraklarda bulunan Filistinli mültecilere himaye ve yardım sağlamak için BM Genel Kurulu tarafından özel olarak görevlendirildiğini belirten Gunness, "Ajans, 1967'den bu yana İsrail'in talebi ve iş birliğiyle Doğu Kudüs dahil işgal altındaki Filistin topraklarında faaliyetlerini sürdürüyor" diye konuştu.

Kudüs Belediye Başkanı Nir Barkat geçen ay yaptığı açıklamada, UNRWA'yı Kudüs'ten çıkarmayı planladıklarını belirterek, "UNRWA, yabancı bir kuruluş, gereksiz ve çok başarısız. Onları Kudüs'ten çıkarmak niyetindeyim" ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler