1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Ürdün'den Esed rejimine askeri operasyon tehdidi
Ürdün'den Esed rejimine askeri operasyon tehdidi

Ürdün'den Esed rejimine askeri operasyon tehdidi

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, Esed rejimini askeri operasyonla tehdit etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Esed rejimi ile Arap ülkeleri arasında normalleşme girişimleri sürerken Ürdün'den dikkat çekici bir açıklama geldi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, Esed rejimini askeri bir operasyon düzenlemekle tehdit etti.

5 Mayıs akşamı CNN'e açıklamalarda bulunan Safadi, Suriye'de devam eden krizin Ürdün'ü de etkilediğini ve ülkelerinin güvenliği için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

Safadi, uyuşturucu sorununun her geçen gün arttığının ve Suriye topraklarından Ürdün'e uyuşturucu kaçakçılığı yapıldığının altını çizdi ve rejimin buna karşı önlem alması gerektiğini dile getirdi.

Ürdün Dışişleri Bakanı Safadi, Esed rejiminin bu soruna etkili bir önlem almaması halinde Ürdün'ün Suriye içerisinde askeri operasyon düzenleyebileceği tehdidinde bulundu. Uyuşturucu sorununun Ürdün'ün yanı sıra Körfez bölgesini de etkilediğini söyleyen Safadi, bu tehdidi hafife almadıklarını dile getirdi.

Esed rejimi uzun süredir Hizbullah ve İran ile birlikte Suriye'nin güneyinde uyuşturucu üretimi ve kaçakçılığı yapmakla suçlanıyor.

Bu kapsamda Suriye'den Ürdün'e ve diğer Arap ülkelerine yönelik uyuşturucu sevkiyatı son dönemde artış gösteriyor.

Arap ülkeleri ve Esed rejimi arasındaki normalleşme görüşmelerinde uyuşturucu sorununun önlenmesi bir numaralı gündem maddeleri arasında yer alıyordu.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler