1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp'a 5 yeni özellik geliyor
WhatsApp'a 5 yeni özellik geliyor

WhatsApp'a 5 yeni özellik geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler entegre etmeye hazırlanıyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler entegre etmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda 5 yeni özellik gündemde.

1- Çoklu cihaz dönemi

WhatsApp bir süredir çoklu cihaz desteği özelliğini test ediyor. Söz konusu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek. 

Uzun süredir en büyük rakibi Telegram'da yer alan özelliğin WhatsApp'a ne zaman entegre edileceğine dair bir açıklama ise bulunmuyor.

Beta sürümünde yer alan bilgilere bakılırsa WhatsApp aynı Snapchat'te olduğu gibi yok olan mesajlar özelliğini önümüzdeki dönemde kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

2- Süresi dolan mesajlar

Expiring Messeges (süresi dolan mesajlar) olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek.

Beta sürümünde yer alan bilgiye göre, kullanıcılar 1 gün, 1 hafta, 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak.

3- Mesaj arama özelliği

Hem iOS hem de Android için geliştirilen yeni WhatsApp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliğini geliştirecek. Yeni WhatsApp özelliğiyle birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek. 

4- Depolama özelliği

Yeni depolama özelliğiyle birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek.

5- Mesaj silme özelliği

WhatsApp'ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. Henüz test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler