1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Yunan vekil Türk bayrağını yırttı: 'Artık buna bir son vermeliyiz'
Yunan vekil Türk bayrağını yırttı: 'Artık buna bir son vermeliyiz'

Yunan vekil Türk bayrağını yırttı: 'Artık buna bir son vermeliyiz'

Yunanistan'ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisinin eski üyesi bağımsız Avrupa Parlamentosu milletvekili Ioannis Lagos, Avrupa Parlamentosu’nda kürsüdeki konuşması sırasında Türk bayrağını yırttı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu ele alındı.

Yunanistan'ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisinin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Ioannis Lagos, "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak" diyerek tepki gösterdi.

Lagos, Yunan vatandaşlarının yüzde 70'inin yasa dışı göçe karşı olduğunu, ülke halkının göçmenler tarafından saldırılara uğradığını iddia etti.

Türk bayrağını yırttı

Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz" diyerek kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırttı.

Oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak, bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler