1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Beşar Esed Suriyesi'nde un kıtlığı yaşanıyor
Beşar Esed Suriyesi'nde un kıtlığı yaşanıyor

Beşar Esed Suriyesi'nde un kıtlığı yaşanıyor

Rejim yetkililerinin malzemenin yeterli olduğunu iddia ettiği bir dönemde, Şam'ın batı kırsalındaki fırınlar, un kıtlığı nedeniyle ciddi bir kriz yaşıyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Esed rejimi İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Yardımcısı Cemalettin Şuayb, Şam'da un kıtlığı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Şuayb yaptığı açıklamalarda, kamu ve özel fırınlara ödeneklerin günlük olarak teslim edildiğini ve üretilen ekmek miktarlarında bir eksiklik olmadığını iddia etti.

Şuayb'in bu yalanlaması üzerine sosyal medyada bir kullanıcı, haberi alıntılayarak "Bir kişinin 7 günün 6'sında günlük ekmek payının toplam 325 gram olması mümkün mü? Bir vatandaşın alternatifi olmaksızın gün boyunca ekmeksiz kalması saygıdeğer hükümet için kırmızı bir çizgi mi acaba?'' ifadelerini kullandı.

Rejim medyasının zaman zaman "somun ekmek" desteğinin kaldırılmasını talep eden analizler yayınlaması dikkat çekiyor.

Ciddi un krizi var

Rejim yetkililerinin malzemenin yeterli olduğunu iddia ettiği bir dönemde, başkent Şam'ın batı kırsalındaki mahallelerde, un kıtlığı nedeniyle ciddi kriz yaşıyor.

Reuters haber ajansının geçtiğimi günlerdeki bir araştırması Esed rejiminin kontrolündeki bölgelerde un kıtlığı yaşandığını ortaya koymuştu.

Kaynak: Mepa news

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler