1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Brezilya: Maduro'nun liderliğini tanımıyoruz
Brezilya: Maduro'nun liderliğini tanımıyoruz

Brezilya: Maduro'nun liderliğini tanımıyoruz

Brezilya yönetimi, "Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun meşruiyetini kaybettiğini" açıklayarak muhalefet lideri Juan Guaido'yu ülkenin lideri olarak kabul ettiğini bildirdi.

A+A-

Brezilya hükümeti, "Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun meşruiyetini kaybettiğini" belirten resmi bir açıklama yayımladı. Söz konusu açıklamada, Brezilya'nın bundan böyle Venezuela muhalefet lideri Juan Guaido'yu bu ülkenin lideri olarak kabul ettiği ifadesi yer aldı.

Başkanlığında ikinci döneme başlayan Maduro ise kendi liderliğini gayrimeşru gösteren dünya tarafından izole edildiğini savunuyor.

Diğer yandan, Maduro'dan koltuğunu terk etmesini isteyen Venezuela muhalefet lideri Guaido muhalefet konferansında yaptığı konuşmasında, ülkenin başkanlığını geçici olarak üstleneceğini ve seçime gidilmesi için çağrı yapacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler