1. HABERLER

  2. DOĞU TÜRKİSTAN

  3. Doğu Türkistan'da Çin'e zorunlu sadakat: Domuz eti yemek
Doğu Türkistan'da Çin'e zorunlu sadakat: Domuz eti yemek

Doğu Türkistan'da Çin'e zorunlu sadakat: Domuz eti yemek

Çin komünist hükümeti Müslüman çoğunluğun yaşadığı Doğu Türkistan’da domuz yetiştiriciliğini genişletmeye devam ediyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Çinli yetkililerin Doğu Türkistan’ın Shihu bölgesinde büyük ölçekli domuz çiftliği kurdukları öğrenildi.

Çin komünist partisi geçtiğimiz yıl Müslüman Türklerin yaşadığı bölgeleri Çin'deki en büyük domuz yetiştirme üssü haline getireceğini ve böylece Çin’deki domuz eti talebinin karşılanmasını planladığını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde de Kaşgar, Aksu-Bai, Cherchen ve diğer birkaç nahiyelerde domuz yetiştirme çiftlikleri kurmuştu.

TurkistanPress'in aktardığına göre, şu an Shihou şehrinin kuzey bölgesinde yapım aşamasında olan domuz çiftliğinin, Ekim ayında resmi olarak açılacağı ve başlangıçta en az 10.000 domuz yetiştirileceği belirtiliyor.

Gözlemciler Çinli yetkililerin Uygur topraklarını domuz yetiştirme üssüne dönüştürmesiyle eş zamanda Uygur Türklerini domuz eti yemeye zorlarken, Müslüman Türklerin domuz yiyip yememesini Komünist partiye ve Çin hükümetine sadık olup olmadığını belirlemek için bir kriter haline getirdiğini kaydetti.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler