1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Erdoğan: Rusya ile ticaret hacmi hedefimiz 100 milyar dolar
Erdoğan: Rusya ile ticaret hacmi hedefimiz 100 milyar dolar

Erdoğan: Rusya ile ticaret hacmi hedefimiz 100 milyar dolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı MAKS-2019’un açılışına katıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı MAKS-2019’un açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile turizm ve ticaret hacmi hedeflerine değindi. Rusya lideri Putin de fuarın kısaca tanıtımını yaptı, en yeni projelerin burada görücüye çıkacağını söyledi.

Erdoğan'ın açılışta yaptığı konuşmada öne çıkan ifadeler şu şekilde:

- MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nın açılışına iştirak etmekten memnuniyet duyuyorum. Sayın Putin'e daveti için şükranlarımı sunuyorum. MAKS-2019'u kendi alanının lider fuarlarından biri olarak görüyoruz. Bizim de bu sene 14.'sünü gerçekleştirdiğimiz İDEF fuarımız var. MAKS-2019 tarzı Teknofest festivalimizi de düzenliyoruz. Dünyanın en büyük havalimanlarından İstanbul Havalimanı'nın ilk etabını bu yıl devreye aldık. Tüm aşamalarıyla faaliyete geçtiğinde yılda 200 milyon yolcuyu ağarlayacaktır. Bunun yanında savunma, havacılık ve uzay teknolojilerinde söz sahibi bir ülke haline geliyoruz. Dünyanın en hızlı büyüyen şirketleri arasında ihracat rakamlarını her yıl artırıyoruz. Toplam ihracat 2.5 milyar dolara ulaştı. 

- Rusya'dan gelen turist sayısında rekor üstüne rekor kırılıyor. Bu yıl 6 milyon Rus turistin gelmesini bekliyoruz. Aramızdaki ticaret hacmi 25 milyar doları geçti, hedefimiz 100 milyar dolar.

- Değerli dostum Putin'e gösterdiği misafirperverlik için teşekkür ediyorum.

twtcanli.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler