1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İmamoğlu: En büyük PR'ım seçimin iptal edilmesiydi
İmamoğlu: En büyük PR'ım seçimin iptal edilmesiydi

İmamoğlu: En büyük PR'ım seçimin iptal edilmesiydi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karar Gazetesi yazarları Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’a konuştu.

Independent Türkçe
A+A-

Belediyelere tapu kısıtlamasını çok talihsiz bir adım olarak niteleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanının talimatıyla yanlıştan dönülmesi gerektiğini söyledi.

Tapu kayıtlarına erişemediklerini kaydeden İmamoğlu, “Bu bütün belediyelerin entegre işinin bir parçasıdır. İlçe belediyeleri dahi tapu bilgilerine ulaşabilirdi. Bunu kapatmak tümüyle kasıttır. Tümüyle kamu kurumlarının işleyişine engel olmaktır. Belediyelerin tapuyla o kadar yoğun güncel ilişkileri var ki, tümüyle belli ki bir ayıbın üstünü örtmektir” dedi.

Kanal İstanbul projesinin İBB’ye yaklaşık 25 milyar TL’lik bir maliyet yükleyeceğini aktaran İmamoğlu, belediyenin bütçesizlikten duran metro projesinin 12 milyar 500 milyon TL olduğunu kaydetti.

“İstanbul’da 50 bin yapı çürük”

“Bugün İstanbul'da 50 bin yapı çürük, çürük. Bunu söyleyen hem AFAD hem İBB’nin araştırmaları” diyen İmamoğlu, “50 bin yapı, dikkat edin daire demiyorum Elif Hanım, 100 binlerce insanın canının tehdit altında olduğu anlamına gelir. Böyle bir tehdit varken, milyarlarca liralık fona ihtiyacınız var ve buna sermaye sağlayamadığınız için bu işi çözemiyorken.. Bu iş nedir, insanları deprem riskinden korumak işi. İstanbul'un önceliği. Ya biz onu çözelim. Hayır buraya para harcayacağız. Onun için protokol bize bu 25 milyarlık yükü getiriyorken biz bu yükün altına zaten giremeyiz” ifadelerini kullandı.

“Toplum beceri ve iletişim gücümüzü hissetti”

Seçildiği günden itibaren İstanbul’un sorunlarıyla ilgilendiğini kaydeden İmamoğlu, “Çok fazla PR yaptığınız ve çok fazla genel siyasete oynadığınız, 2023 seçimlerine doğru hazırlık yaptığınız ve bu yüzden belediyeye çok fazla konsantre olmadığınız yönünde. Ne diyorsunuz buna” sorusuna şu yanıtı verdi:

"PR yaptığımız konusunda bunu söyleyen özellikle AK Partililer haklı. Ama en büyük PR 6 Mayıs’ta seçimi iptal etmeleridir. Toplum haklılığımızı, becerilerimizi ve de iletişim gücümüzü daha çok hissetmiştir. 6 Mayıs ile 23 Haziran arası, bu ülkenin demokrasi değerleri adına kınadığım bu süreç aslında bir nevi bizim lehimize dönmüştür. PR bir tek orda vardır. Seçildiğim an itibariyle tümüyle İstanbul  konularıyla ilgileniyorum. Bu eleştiriyi yapan herkesi de şöyle keyifle iyi bir İstanbul Belediye Başkanı izlemeye davet ediyorum. Başka bir derdimiz yok."

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler