1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Instagram reklam sayısını iki katına çıkardı
Instagram reklam sayısını iki katına çıkardı

Instagram reklam sayısını iki katına çıkardı

Facebook'un sahibi olduğu sosyal medya platformu Instagram'da reklam gelirlerinin az olduğu gerekçesiyle gösterilen reklamları iki katına çıkarıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Son dönemde kullanıcılar platformda sıklıkla reklam görmeye başladı. Facebook'un reklam gelirini bu yolla artırma isteğinden dolayı reklamların iki katına çıkarıldığı aktarılıyor.

Kullanıcıları isyan ettiren uygulamanın çıkış gerekçesi ise The Information'da yayınlanan bir raporda ortaya çıktı. Rapora göre Facebook yöneticileri geçen yıl Instagram'daki reklam oranlarının sayısını 'kabaca iki katına çıkarmaları' talimatını verdiler.

WebTekno'dan Okan Doğan'ın aktardığına görerapor Facebook'un son iki yıl içinde Instagram üzerinde daha fazla hâkimiyet kurmasını, şirketin uygulamayı yeniden adlandırması ve Instagram'ın trafiğiyle uğraşma planını da içeren pek çok ayrıntı içeriyor. Ancak bu ayrıntılardan en dikkat çekeni, Facebook yöneticilerinin Instagram'a 'reklam sayılarınızı artırın' talimatı vermiş olması.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında şirketin ne kadar kazanç sağladığını açıklaması sırasında şirketin CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'ın 'Keşfet' bölümünü, uygulamaların reklam yükünü azaltmak için bir 'fırsat' olarak nitelendirmişti.

Instagram reklamları bu haziran ayına kadar henüz keşfet bölümüne girememişti ancak haziran ayında yapılan bir güncelleme ile birlikte keşfet bölümünde de reklam gösterilmeye başlandı.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler