1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İsrail Gazze'ye yönelik son saldırısında 30 evi yıktı
İsrail Gazze'ye yönelik son saldırısında 30 evi yıktı

İsrail Gazze'ye yönelik son saldırısında 30 evi yıktı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılarda yaklaşık 500 evin kısmen hasar gördüğü ve 30 evin de ya tamamen yıkıldığı ifade edildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılarda yaklaşık 500 evin kısmen hasar gördüğü ve 30 evin de ya tamamen yıkıldığı veya aşırı derecede hasar gördüğü ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Filistin Bayındırlık Bakanlığı, İsrail ordusunun düzenlediği saldırılar sonucu evlerde ve tesislerde meydana gelen hasarın mali boyutunun ilk belirlemelere göre iki milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Filistin halkının ve evleri yıkılanların sıkıntılarını hafifletme sorumluluğu olduğunu kaydeden Filistin Bayındırlık Bakanlığı, saldırılar başladığı andan itibaren ekiplerinin çalışmaya başladığını, yolları açtıklarını ve enkaz kaldırması çalışması yaptıklarını söyledi.

Bakanlık, sivil savunma ve sahada görevli ilk yardım ekipleriyle birlikte enkaz altından ölü ve yaralıların çıkarılması çalışmalarına da katıldıklarını bildirdi.

İlgili kurumlara ve bağışta bulunan ülkelere seslenen Filistin Bayındırlık Bakanlığı, evlerini kaybedenlerin barındırılması ve yıkılan evlerin yeniden inşası için yardım çağrısında bulundu.

Uluslararası toplumdan sivil tesislerin ve evlerin saldırılara karşı korunmasını talep eden Filistin Bayındırlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nde uygulanan ablukanın da kaldırılmasını istedi.

Bakanlık ayrıca İsrail ordusunun saldırılarında masum sivilleri ve evleri hedef almasını kınadı.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler