İsrail Suriye'de İran hedeflerini vurdu: 12 ölü

İsrail Suriye'de İran hedeflerini vurdu: 12 ölü

Suriye'nin Deyrizor kentinde kimliği belirsiz hava araçlarıyla düzenlenen hava saldırısında İran yanlısı en az 12 militan öldürüldü.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan açıklamada, "Deyrizor kırsalında cumartesi gecesi kimliği belirlenemeyen hava araçlarıyla gerçekleştirilen 8 hava saldırısında, Afgan ve Iraklı milislerden oluşan İran yanlısı 12 militan öldürüldü. Saldırılarda çok sayıda mühimmat ve askeri araç da tahrip edildi." ifadelerine yer verildi.

Londra merkezli kuruluş hava araçlarının hangi ülkeye ait olduğunu belirtmedi ancak kurumun Genel Direktörü Rami Abdurrahman, saldırının İsrail'e ait uçaklarca düzenlendiğini söyledi.

İsrail daha önce de bölgede militanlara ve milislerin kullandığı askeri tesislere yönelik yüzlerce hava saldırısı gerçekleştirdi.

Saldırıların sorumluluğunu genellikle açıktan üstlenmese de İsrail, yaptığı açıklamalarda, İran yanlısı milislerin kendi sınırlarına yakın noktalarda konuşlanmasına ve İran'ın Hizbullah'ı silahlandırmasına müsaade etmeyeceğini belirtmişti.

Bu hava saldırısından 2 gün önce Suriye'nin Masyaf kentindeki bir askeri tesise yine bir hava saldırısı düzenlemiş ve olayda 9 kişi ölmüştü.

İsrail medyası saldırının muhtemelen İsrail jetleri tarafından düzenlendiğini aktarmıştı.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.