1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İsrail'den ABD'ye üst düzey ziyaret
İsrail'den ABD'ye üst düzey ziyaret

İsrail'den ABD'ye üst düzey ziyaret

İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Eyal Hulata öncülüğündeki İsrailli bir heyet, bölgesel konuları ele almak üzere ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Eyal Hulata öncülüğündeki İsrailli bir heyet, gelecek hafta bölgesel konuları ele almak üzere ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Axios'un haberine göre, Hulata liderliğindeki heyetin, Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile yapılacak görüşmelerde, Suudi Arabistan-İsrail ilişkilerin normalleşmesi girişimleri, ABD Başkanı Joe Biden'ın yaz aylarında planladığı Orta Doğu ziyareti ve bir sonuca varılmaması sebebiyle durdurulan İran nükleer müzakereleri gibi meseleleri ele alacağı bildirildi.

ABD'de yapılacak görüşmelerde esas konu İran olacak

Öte yandan ABD'nin, İsrail-Suudi Arabistan-Mısır arasında gizli yürüttüğü müzakerelerde kilit bir isim olan Hulata, haziran ayında gerçekleşmesi planlanan Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu toplantısında, ABD'li ve Avrupalı yetkililerin İran üzerinde baskı kurmasını istiyor.

İran Devrim Muhafızları Ordusunun ABD terör örgütleri listesinden çıkarılmasına karşı lobicilik faaliyetleri içerisinde bulunan Hulata ve ekibi, ABD'nin yakın bir zaman içerisinde İran ile nükleer müzakerelerde anlaşma sağlamaması konusunda Washington yönetimi yetkililerini bilgilendirdiği belirtiliyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler