1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Maduro'dan muhalefete suikast suçlaması: Öldürülmem için plan yapılıyor
Maduro'dan muhalefete suikast suçlaması: Öldürülmem için plan yapılıyor

Maduro'dan muhalefete suikast suçlaması: Öldürülmem için plan yapılıyor

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD yönetiminin ve kendini geçici olarak devlet başkanı ilan eden Guaido'nun kendisini öldürme planları yaptığını öne sürdü.

Sputnik
A+A-

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD yönetiminin ve kendini geçici olarak devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'nun kendisini öldürme planları yaptığını öne sürdü.

Maduro, “Amerikan emperyalizmi beni öldürmek istiyor. Az önce şeytani kuklanın (Guaido) beni öldürtmek için bizzat yönettiği planı ortaya çıkardık. Elimizde buna dair kanıtlar var, fakat bizimle başa çıkamadılar ve çıkamayacaklar, çünkü tanrımız bizi koruyor” diye konuştu.

Geçen Ocak ayında Venezuela, Maduro karşıtlarının toplu gösterilerine sahne olmuştu. 23 Ocak’ta çoğunluğu muhalefetin elindeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido, kendini ‘geçici devlet başkanı’ ilan etmiş ve başta ABD olmak üzere Avustralya, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala gibi bazı ülkeler tarafından tanınmış, son olarak Avrupa Parlamentosu da aynı yönde adım atmıştı.

24 Ocak’ta Amerikan diplomatik personelinin büyük bir kısmı Venezüella’yı terk etmişti. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Washington’u Maduro hükümetini tanımadığını duyurmuş, Maduro ise ABD ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler