1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Netanyahu'dan Trump'a Golan Tepeleri teşekkürü
Netanyahu'dan Trump'a Golan Tepeleri teşekkürü

Netanyahu'dan Trump'a Golan Tepeleri teşekkürü

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Golan Tepeleri üzerindeki İsrail egemenliğini tanımanın zamanı geldi' açıklaması, Tel Aviv'de memnuniyetle karşılandı.

A+A-

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'a teşekkür ederek Golan Tepeleri adımını 'cesurca' olarak nitelendirdi.

Netanyahu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İran'ın Suriye'yi kullanarak İsrail'i yok etmeyi düşündüğü bir dönemde Başkan Trump, cesurca İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğini tanıyor. Teşekkürler Başkan Trump." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, dün yaptığı paylaşımda, "52 yılın ardından ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." demişti.

Netanyahu, dün İsrail'i ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmesi sonrası, uluslararası topluma Golan Tepeleri'ni "İsrail'in parçası" olarak tanımaları çağrısında bulundu.

Netanyahu'ya seçim öncesi moral

Netanyahu, 9 Nisan'da İsrail'de yapılacak seçimler öncesinde yolsuzluk suçlamalarıyla zor bir dönemden geçiyor. Uzmanlar, Trump'ın bu adımının Washington'u, işgal altındaki Golan Tepeleri'ni "İsrail toprağı" olarak tanıması için ikna etmeye çalışan Netanyahu'nun seçimde elini güçlendireceğini belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler