1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Rusya'nın Esed rejimine gönderdiği askeri kargo gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rusya'nın Esed rejimine gönderdiği askeri kargo gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Rusya'nın Esed rejimine gönderdiği askeri kargo gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Rusya'nın Beşar Esed rejimine destek amacıyla gönderdiği askeri malzemeleri taşıyan yük gemileri İstanbul Boğazı'ndan geçti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya Suriye'de Beşar Esed rejimine yönelik askeri desteğine devam ediyor.

Deniz yoluyla Rusya'dan Suriye'ye gönderilen silah, mühimmat ve askeri araçları taşıyan Sparta II isimli yük gemisi dün İstanbul Boğazı'ndan geçti.

Karadeniz kıyısındaki Novorossiysk limanından yola çıkan geminin birkaç gün içerisinde Suriye'nin Tartus limanına ulaşması bekleniyor.

Yük gemisinin taşıdığı askeri araçların üzerinin açık olması ve çevreden görülecek bir biçimde nakledilmesi ise dikkat çekti.

Rusya Suriye'de Esed rejimine yönelik askeri desteğe uzun süredir devam ediyor. Buna ek olarak Rusya'nın Suriye'deki askeri varlığını, Libya'da Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) karşı savaşan Halife Hafter'e destek amaçlı kullandığı da biliniyor.

Mayıs ayı ortasında Rusya çok sayıda askeri aracı ve savaş uçağını Hafter'e destek amacıyla Suriye üzerinden Libya'ya göndermişti.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler