Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği seyir füzesi yüklü iki savaş gemisi Boğazlardan geçti

Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği seyir füzesi yüklü iki savaş gemisi Boğazlardan geçti

Türk askerlerini hedef alan saldırının ardından Kalibr adlı seyir füzeleri taşıyan iki Rus gemisi daha Suriye açıklarına gitmek için yola çıktı.

Başta Türkiye ve dünya ülkelerinin tepkilerine karşın Rusya, Suriye’deki Esed rejimine desteğini sürdürüyor.

İdlib’de dün Türk askerlerini hedef alan saldırının ardından Rus Interfax Ajansı’nda yer alan habere göre Rusya’nın Karadeniz Filosu’na bağlı olan ve Kalibr adı verilen seyir füzelerini taşıyan iki fırkateynin Suriye’ye gitmek için yola çıktı.

Sivastopol'daki Rus deniz üssünden yola çıkan gemilerin isimlerinin Amiral Grigorovich ve Amiral Makarov olduğu ifade edildi.

Rus haber ajansı Sputnik, Rus Karadeniz Filosu Sözcüsü Yarbay Aleksey Rulyov'a dayandırdığı haberde, filoya ait iki firkateynin Karadeniz’den Akdeniz yönünde İstanbul ve Çanakkale boğazlarından planlı geçiş gerçekleştirdiğini belirtti.

Montrö anlaşmasına göre Türkiye resmi olarak savaş ilanı olmadığı sürece Karadeniz’e sınırı olan ülkelerin savaş gemilerinin Boğazlar’dan geçişini engelleyemiyor.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.