1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Savunma Bakanı Akar BAE'yi ziyaret edecek
Savunma Bakanı Akar BAE'yi ziyaret edecek

Savunma Bakanı Akar BAE'yi ziyaret edecek

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidecek.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidecek.

Millî  Savunma Bakanı Akar, BAE Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Bin Ahmad Al Bowardi’nin resmi davetlisi olarak BAE’ye gidecek. Akar’ın ziyareti Türkiye’den bir savunma bakanının 15 yıl sonra yapacağı ilk resmi ziyaret olma özelliği taşıyor.

Ziyaret kapsamında ikili ve bölgesel konuların yanı sıra askeri eğitim iş birliği ile savunma sanayii konularının da ele alınması bekleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed En-Nahyan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelmişti.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, her alanda ilişkileri geliştirme konusunda güçlü iradelerinin bulunduğunu belirterek ikili ilişkilerde yeni bir döneme geçildiğini ilan etmişti.

BAE'nin Türkiye'nin Körfez Bölgesindeki en büyük ticaret ortağı olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, 2021 yılında 8 milyar dolara yaklaşan ticaret hacmini 15 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini duyurmuştu.

Kaynak: T24, Mepa News

katki.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler