Türkiye 'SUNGUR' hava savunma sistemini tanıttı

Türkiye 'SUNGUR' hava savunma sistemini tanıttı

Savunma sanayi alanında projelerine devam eden Türkiye, SUNGUR hava savunma sisteminin tanıtımını yaptı.

Savunma sanayi alanında projelerine devam eden Türkiye, SUNGUR hava savunma füzesinin tanıtımını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından sosyal medya aracılığıyla tanıtımı yapılan SUNGUR'un, testlerinden başarıyla geçerek envantere girmeye hazır hale getirildiği bildirildi.

Demir, yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"Güvenlik kuvvetlerimizin kabiliyetlerini artırmak için sürpriz bir güç!

Başkanlığımız öncülüğünde, Roketsan’ın yerli savunma sanayii paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği hava savunma ailemizin yeni üyesi SUNGUR, başarılı atışlı testler sonrası envantere girmeye hazır!

Kademeli hava savunma sistemimizin yeni üyesi, portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek. #SUNGUR hareketli atış yeteneği, gece-gündüz hedef tespit, teşhis, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyetine sahip.

#SUNGUR, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef isabet yeteneği ve karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı, hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangahıyla kendi sınıfının önünde bir sistem."

Söz konusu hava savunma füzesinin, başta HİSAR sistemleri olmak üzere Türkiye'nin ürettiği diğer hava savunma sistemleri ile beraber aktif biçimde kullanılacağı ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.