1. HABERLER

  2. LİBYA

  3. UMH İçişleri Bakanı Fethi Başağa görevden alındı
UMH İçişleri Bakanı Fethi Başağa görevden alındı

UMH İçişleri Bakanı Fethi Başağa görevden alındı

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti İçişleri Bakanı Fethi Başağa görevden alındı.

Independent Türkçe
A+A-

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz Es-Serrac, İçişleri Bakanı Fethi Başağa'yı görevden aldı. Serrac, Başağa'yı "tedbir amaçlı" görevden aldığını açıkladı.

Libya Hükümeti Başkanlık Konseyi Basın Ofisinin yayınladığı kararda İçişleri Bakanı Başağa'nın tedbir amaçlı görevden alındığı ve kararın yayınlanmasından sonraki 72 saat içinde Başağa hakkında Başkanlık Konseyi nezdinde idari soruşturma açılacağı kaydedildi.

Kararın devamında şunlara yer verildi:

"İçişleri Bakanı hakkında, açıklamaları, izin kararları, göstericilerin gerekli şekilde korunmasının sağlanması hususunda ve son günlerde Trablus'ta ve bazı diğer şehirlerde meydana gelen gösteriler ve ardından yaşanan olaylar hakkındaki beyanları ve göstericilerin haklarının ihlal edilmesi hususunda soruşturma açılmıştır."

Kararda, İçişleri Bakanlığı görevini, Bakan Yardımcısı Halid Ahmed Et-Ticani Mazin'in vekaleten yürüteceği kaydedildi.

Trablus’ta protesto

Trablus’ta son bir haftadır protestolar düzenleniyor.

Serrac, eylemcilerin taleplerini haklı bulduğunu ifade ederken, Başağa gösterilere provokatörlerin sızdığını söylemişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler